• "My nie opowiadamy historii my tworzymy historię..."

    world specjals
  • Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna

  • Anty Terror

  • "(...) pragniemy w naszym kraju moralności zamiast egoizmu, uczciwości, a nie pustego "honoru", zasad zamiast zwykłych przyzwyczajeń, obowiązku, a nie tylko naszej przyzwoitości, władzy rozumu zamiast tyranii, mody potępienia występku, a nie pogardy dla nieszczęśliwych..."

    Robespierre 1794
  • Anty Terror

Mamy zaszczyt zaprezentować państwu naszą firmę Grupa Ochrony WOX stanowiącą
Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną.

 

Cel działania

W naszej pracy stawiamy na najwyższą jakość naszych usług, bez celów pośrednich. Takiego podejścia nauczyła nas wieloletnia służba w oddziałach antyterrorystycznych i specjalnych, gdzie współdziałanie zespołu w oparciu o wysokie wyszkolenie indywidualne dało nam gwarancję przeżycia w krytycznych sytuacjach. Nie opieramy naszej pracy wyłącznie na szkoleniach – to na bazie naszych doświadczeń powstają procedury do działania, a także metody szkoleniowe. Szczegółowa znajomość procedur obowiązujących w służbach, oraz współpraca ze służbami, daje szczególne możliwości w ramach podejmowanych czynności ochronnych.

Potrafimy wykorzystać nasze doświadczenia na rynku cywilnym, tak, aby były one skuteczne i zgodne z prawem, co stanowi ważny aspekt z uwagi na efektywność naszych działań.

 

Kadra zarządzająca

Trzonem firmy jest kadra złożona wyłącznie z osób pełniących służbę w jednostkach specjalnego przeznaczenia, rekrutowanych z funkcjonariuszy Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji, żołnierzy jednostki specjalnej 2305 GROM oraz Oddziałów Specjalnych Żandarmerii Wojskowej, wspierani przez policjantów/funkcjonariuszy pionów kryminalnych/wywiadowczych. Wyższość naszej kadry zarządzającej polega na tym, iż przez wiele lat służąc w wymienionych resortach realizowała wytyczone zadania o najwyższym stopniu trudności w ramach istniejącego prawa oraz określonych procedur. Korzystając z wieloletnich doświadczeń w ramach pełnionej służby oraz z „Procedur Działań Kryzysowych”, kadra zarządzająca stworzyła strategię działania adekwatną do realnych zagrożeń dla określonego podmiotu. Nasza kadra to znakomici instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia z funkcjonariuszami i żołnierzami w ramach Resortów Siłowych oraz pracownikami Agencji Ochrony terenie całej Polski a także poza jej granicami.

Pracownicy

W szeregach firmy można odnaleźć operatorów z oddziałów szturmowych, instruktorów wyszkolenia strzelecko – taktycznego, instruktorów walki wręcz, ratowników medycznych, specjalistów rozpoznania minersko-pirotechnicznego, biologicznego i chemicznego.

Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie w zakresie realizacji oferowanych przez nas usług. Zaangażowanie w wykonywanie nałożonych obowiązków, odbyte szkolenia, a przede wszystkim zrealizowane zadania, gwarantują usługi na światowym poziomie. Pracownicy ochrony obiektowej są dobierani w oparciu o konkretne kryteria przyjęte przez naszą kadrę, indywidualnie do potrzeb zleceniodawcy i specyfiki obiektu.

Kadra zarządzająca oraz wszyscy pracownicy sekcji VIP posiadają poświadczenia bezpieczeństwa osobowego zgodne z ustawą o ochronie informacji niejawnych.

Ze względu na wymienione źródła pozyskiwania zasobów ludzkich przez naszą firmę, w chwili obecnej na rynku krajowym nie mamy konkurencji.

Broń, sprzęt, tabor samochodowy, zabezpieczenie elektroniczne

Do realizacji zadań ochronnych posiadamy najnowocześniejszy sprzęt w postaci specjalistycznej broni palnej, tasery, środki przymusu bezpośredniego, profesjonalny sprzęt paramedyczny, indywidualne środki ochrony, środki pozoracji pola walki do celów szkoleniowych, tabor samochodowy przystosowany do ściśle określonej specyfiki jazdy ochronnej.

Zapewniamy profesjonalną obsługę w zakresie zabezpieczeń elektronicznych osób i posesji.

Ośrodek szkolenia taktyczno-strzeleckiego oraz aktywnego wypoczynku

W zasobach naszej firmy znajduje się Ośrodek Szkolenia Strzelecko-Taktycznego przy Stadionie Olimpijskim, o powierzchni 6700 mkw. z siedmioma osiami strzeleckimi, sektorem do treningu taktycznego oraz treningu bezstrzałowego a także z salą dydaktyczną. W powyższym ośrodku realizujemy cykliczne treningi w ramach samodoskonalenia zawodowego, z użyciem broni palnej, fantomów,sprzętu paramedycznego, pojazdów. Cel to utrzymanie wysokiej formy, umiejętności i aktualizowanie posiadanej wiedzy.

Współpracujemy z kilkoma ośrodkami aktywnego wypoczynku gwarantującymi spędzenie wolnego czasu w atmosferze poufności wypoczywając, lub uprawiając pod okiem wysokowykwalifikowanych instruktorów sporty ekstremalne różnych dyscyplin.